Skål Ø 23 cm Confetti Candyfloss
Varenummer: 1335023
.
DKK 249,00 / stk
DKK 199,20 ekskl. moms
  • Fri fragt - GLS pakkeshop over 499.- Maks 16 kg.
  • Returret 365 dage*
  • Hurtig levering fra eget lager
  • Køb online - byt nemt i butik
  • 100% sikker nethandel
  • Hjælp og support +45 33 24 11 22
  • Aida Confetti salatskål Ø 23 cm – Candyfloss

    Til salater, tilbehør og desserter

    Aida Confetti salatskål i Candyfloss er en alsidig serveringsskål, der kan bruges til mange forskellige retter på bordet. Fyld den med en frisk salat, brug den til kartofler og andet tilbehør eller server en sommerlig trifli direkte i skålen. Med en diameter på 23 cm har den et rummeligt format, der giver god plads til både kolde og varme serveringer.

    Skålen har en højde på 9,3 cm og vejer 1,1 kg. Den leveres enkeltvis, så den nemt kan supplere dit eksisterende service. Den kan stå som en dekorativ serveringsskål på bordet eller kombineres med andre dele fra Confetti-serien, alt efter hvordan du ønsker at sammensætte din borddækning.

    Candyfloss med dekorativt Confetti-relief

    Salatskålen har Confetti-seriens karakteristiske tilfældige relief langs kanten. Det hvide porcelæn kommer en smule til syne under relieffet og skaber en dekorativ kontrast til Candyfloss-farven. Det giver overfladen mere struktur og tilfører skålen det legende og genkendelige udtryk, der kendetegner Confetti-serien. Den ridsefri glasur fuldender overfladen og gør skålen oplagt til hverdagsbrug.

    Skålen er fremstillet i 100 % hvidt porcelæn og dobbeltbrændt for at opnå den bedste kvalitet. Som en del af Aidas LIFE IN COLOUR-univers kan Candyfloss kombineres med andre Confetti-produkter og farver, så borddækningen kan sammensættes på forskellige måder til både hverdag og fest. Skålen tåler desuden opvaskemaskine og kan anvendes i mikroovn, ovn og airfryer samt komme i fryseren.

    Fordele

    • Rummelig salatskål med Ø 23 cm
    • Velegnet til salater, kartofler og trifli
    • Karakteristisk relief med synligt hvidt porcelæn
    • Ridsefri glasur
    • Fremstillet i 100 % hvidt, dobbeltbrændt porcelæn

    FAQ

    Hvad kan Confetti salatskålen bruges til?
    Skålen kan blandt andet bruges til salater, kartofler og sommerlig trifli.

    Hvor stor er Confetti salatskålen?
    Salatskålen har en diameter på 23 cm og en højde på 9,3 cm.

    Hvad tåler Confetti salatskålen?
    Skålen tåler opvaskemaskine og kan anvendes i mikroovn, ovn og airfryer samt komme i fryseren.

    AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl

  • Brand Aida
    Serie Confetti
    Type Skål
    Stregkode 5709554133503
    Diameter 230
    Farve Candyfloss
    Højde mm 93
    Info Tåler opvaskemaskine, mikroovn, ovn, airfryer og fryser
    Materiale Porcelæn
    Vægt gram 1110
  • 1335023_doc.pdf 277.00 Kb
Bestsellers i Alt til servering