Melamin skål Sort 8 cm Lav
Varenummer: 83723
.
DKK 17,50 / stk
DKK 14,00 ekskl. moms
  • Fri fragt - GLS pakkeshop over 499.- Maks 16 kg.
  • Returret 365 dage*
  • Hurtig levering fra eget lager
  • Køb online - byt nemt i butik
  • 100% sikker nethandel
  • Hjælp og support +45 33 24 11 22
  • Melamin skål i sort - stilfuld servering i kompakt design

    Denne sorte melaminskål fra APS med en diameter på 8 cm og højde på 1,5 cm er designet til stilfuld servering af dip, saucer eller garniture. Som en del af den elegante Zen-serie kombinerer skålen praktisk funktionalitet med et minimalistisk udtryk, der passer ind i enhver bordopdækning.

    Ideel til restauranter, catering og hoteller, hvor præsentation af små portioner kræver både stil og holdbarhed.

    Holdbart materiale med nem vedligeholdelse

    Fremstillet af robust melamin, der modstår daglig brug i travle køkkenmiljøer. Materialet tåler opvaskemaskine, hvilket sparer tid på rengøring og sikrer hurtig genanvendelse under travle serveringer. Bemærk at skålen ikke tåler ovn eller mikrobølgeovn, da melamin er designet specifikt til kold eller let opvarmet servering.

    Praktisk design til professionel servering

    Den stabelbare funktion gør opbevaring nem og pladsbesparende - særligt værdifuldt i køkkener med begrænset skabsplads. Med en vægt på kun 30 gram er skålen let at håndtere, selv når der skal dækkes op til mange gæster. Den lave profil på 1,5 cm højde giver en diskret præsentation, der fremhæver indholdet frem for beholderen.

    Tekniske specifikationer

    Skålens kapacitet på 0,03 liter gør den perfekt til individuelle portioner af dip, sauce eller krydderier. De kompakte dimensioner på 8 cm i diameter sikrer, at den passer elegant ind på bordopstillinger uden at optage for meget plads. Den sorte farve skaber en elegant kontrast til farverige fødevarer og kan kombineres med andre elementer fra Zen-serien for et sammenhængende udtryk.

    Denne melaminskål fra APS tilbyder:

    • Holdbar konstruktion i melamin der tåler professionel brug
    • Stabelbart design for pladsbesparende opbevaring
    • Let vægt på kun 30 gram for nem håndtering

    Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.

    FAQ

    Kan skålen bruges til varme retter?
    Nej, melamin tåler ikke ovn eller mikrobølgeovn, men er ideel til kolde og let opvarmede serveringer.

    Kan jeg købe flere skåle fra samme serie?
    Ja, skålen er en del af APS' Zen-serie, hvor du kan finde matchende serveringsartikler for et sammenhængende udtryk.

    AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.

  • Brand APS
    Serie Zen
    Type Skål
    Stregkode 4004133837232
    Diameter 80
    Egenskab Stabelbar
    Farve Sort
    Højde mm 15
    Indhold liter 0,03
    Info Tåler opvaskemaskine - dog ikke ovn eller mikrobølgeovn
    Materiale Melamin
    Vægt gram 30
    Returret Bemærk, dette er en bestillingsvarer og derfor ydes der ikke returret på dette produkt
  • 83723_doc.pdf 177.00 Kb
Købt sammen med
Bestsellers i Skåle