APS Cooper vinkøler - elegant dobbeltisoleringsteknologi
Denne vinkøler fra APS Cooper-serien er fremstillet i rustfrit stål med en smuk kobberfarvet finish og hamret overflade. Den dobbeltisoleringsteknologi sikrer, at dine vine holder den optimale serveringstemperatur længere. Med dimensionerne Ø12 cm og en højde på 20 cm er den designet til at rumme standardflasker på 0,7 til 1,5 liter.
Ideel til restauranter, barer, hoteller eller til private sammenkomster, hvor vinservering skal foregå med stil og funktionalitet.
Effektiv temperaturbevarelse med dobbeltvægsteknologi
Den dobbeltisoleringsteknologi, som vinkøleren er udstyret med, skaber et isolerende luftlag mellem de to vægge. Dette design reducerer varmeoverførsel markant og hjælper med at holde din vin kølig i længere tid uden kondensdannelse på ydersiden. Det betyder færre ture til køleskabet og mere tid til at nyde selskabet omkring bordet.
Holdbar konstruktion med æstetisk appeal
Fremstillet i holdbart rustfrit stål med en kobberfarvet finish giver denne vinkøler både praktisk anvendelighed og visuel elegance. Den hamrede overflade tilfører et håndværksmæssigt præg og skjuler samtidig mindre ridser og mærker, der kan opstå ved daglig brug. Med en vægt på 630 gram har den en solid fornemmelse uden at være for tung at håndtere, selv når den er fyldt med en vinflaske og is.
Tekniske specifikationer
Vinkøleren måler Ø12 cm i diameter og har en højde på 20 cm, hvilket gør den perfekt til standardflasker. Den vejer 630 gram og er fremstillet af rustfrit stål med en kobberfarvet finish. Bemærk at vinkøleren ikke tåler opvaskemaskine - håndvask anbefales for at bevare den flotte overflade.
Vælg APS Cooper vinkøleren når du ønsker:
- Længerevarende køling af vin med dobbeltvægsteknologi
- Et stilfuldt serveringstilbehør med kobberfarvet finish
- Holdbart design til både professionel og privat brug
Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.
FAQ
Kan vinkøleren bruges til champagneflasker?
Ja, vinkøleren er designet til at rumme standardflasker på 0,7 til 1,5 liter, hvilket inkluderer de fleste champagneflasker.
Hvordan rengør jeg bedst vinkøleren?
Vask vinkøleren i hånden med mildt sæbevand og tør den grundigt efter brug. Den tåler ikke opvaskemaskine, da det kan skade den kobberfarvet finish.
AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.