Stella Låg til Sukkerskål 67 mm
Varenummer: VB32720950
.
DKK 129,00 / stk
DKK 103,20 ekskl. moms
  • Fri fragt - GLS pakkeshop over 499.- Maks 16 kg.
  • Returret 365 dage*
  • Hurtig levering fra eget lager
  • Køb online - byt nemt i butik
  • 100% sikker nethandel
  • Hjælp og support +45 33 24 11 22
  • Villeroy & Boch Stella porcelænslåg til sukkerskål

    Dette elegante porcelænslåg på 67 mm er designet specifikt til Stella Hotel sukkerskålen fra Villeroy & Boch. Fremstillet i holdbart Premium Bone porcelæn med en diameter på 6,7 cm, der sikrer perfekt pasform. Låget vejer kun 30 gram og er både opvaskemaskine- og mikrobølgeovnsikkert.

    Ideel til restauranter, hoteller og private hjem, hvor man ønsker at beskytte indholdet i sukkerskålen og samtidig bevare et harmonisk udtryk på bordet.

    Holdbart design med praktisk funktion

    Stella Hotel-seriens låg til sukkerskålen er fremstillet i førsteklasses porcelæn, der giver en ekstraordinær holdbarhed i professionelle miljøer. Den perfekte pasform sikrer, at sukker holdes friskt og beskyttet mod fugt og urenheder. Den rene, hvide farve og det tidløse design komplementerer enhver bordopdækning, hvilket gør det til et praktisk tilbehør for både daglig brug og særlige anledninger.

    Nem vedligeholdelse og lang levetid

    Dette porcelænslåg forener funktionalitet med æstetik på en måde, der gør din hverdag nemmere. Den glatte overflade er let at rengøre, og materialet modstår misfarvning over tid. Tåler både opvaskemaskine og mikroovn, hvilket giver maksimal fleksibilitet i den daglige brug. Den lette vægt på kun 30 gram gør håndteringen behagelig, mens kvalitetsporcelænet sikrer, at låget bevarer sit smukke udseende selv efter års intensiv brug.

    Med dette Stella låg til sukkerskål får du:
    • Et 67 mm porcelænslåg der passer perfekt til Villeroy & Boch Stella Hotel sukkerskålen
    • Holdbart Premium Bone porcelæn der tåler både opvaskemaskine og mikroovn
    • Let design på kun 30 gram der sikrer komfortabel håndtering

    Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.

    FAQ

    Passer dette låg til andre sukkerskåle end Stella Hotel-serien?
    Dette låg er specifikt designet til Stella Hotel sukkerskålen fra Villeroy & Boch med en diameter på 67 mm. Vi anbefaler at måle din eksisterende sukkerskål for at sikre korrekt pasform.

    Hvordan vedligeholder jeg bedst mit porcelænslåg?
    Låget kan vaskes i opvaskemaskine, hvilket er den nemmeste måde at holde det rent på. Undgå at udsætte det for pludselige temperaturændringer for at forlænge levetiden, selvom det er designet til at kunne tåle både opvaskemaskine og mikroovn.

    AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.

  • Brand Villeroy & Boch
    Serie Stella Hotel
    Type Låg
    Stregkode 5450523010386
    Anvendes til Sukkerskål
    Info Tåler opvaskemaskine og Mikroovn
    Mål 6,7 cm
    Materiale Porcelæn
    Vægt gram 30
    Returret Bemærk, dette er en bestillingsvarer og derfor ydes der ikke returret på dette produkt
  • VB32720950_doc.pdf 859.00 Kb
Bestsellers i Skåle