Stella Sukkerskål m/Låg 0.35 L
Varenummer: VB32720960
.
DKK 339,00 / stk
DKK 271,20 ekskl. moms
  • Fri fragt - GLS pakkeshop over 499.- Maks 16 kg.
  • Returret 365 dage*
  • Hurtig levering fra eget lager
  • Køb online - byt nemt i butik
  • 100% sikker nethandel
  • Hjælp og support +45 33 24 11 22
  • Stella sukkerskål med låg i premium bone porcelæn

    Denne elegante sukkerskål fra Villeroy & Boch's Stella Hotel-serie er fremstillet i eksklusivt premium bone porcelæn med en kapacitet på 0,35 liter. Den fine porcelænskvalitet sikrer en holdbar og stilfuld servering, mens det medfølgende låg holder indholdet friskt og beskyttet.

    Ideel til servering af sukker ved kaffebordet, til brunch eller ved enhver anledning, hvor du ønsker at præsentere sødemidler på en stilfuld måde.

    Raffineret design til enhver bordopdækning

    Det tidløse design i Stella Hotel-serien passer harmonisk ind i både klassiske og moderne bordopdækninger. Den hvide porcelænsoverflade fremhæver sukkerets farve og skaber en elegant kontrast til din kaffe eller te. Låget giver ikke blot et komplet look, men har også en praktisk funktion ved at holde sukker tørt og fri for urenheder.

    Kvalitet der holder i hverdagen

    Premium bone porcelæn er kendt for sin exceptionelle styrke og holdbarhed kombineret med en elegant lethed. Sukkerskålen tåler både opvaskemaskine og mikroovn, hvilket gør den praktisk i daglig brug. Med sine 330 gram har den en behagelig vægt, der giver stabilitet på bordet uden at virke klodset. Denne kombination af skønhed og funktionalitet gør Stella sukkerskålen til et værdifuldt tilføjelse til dit service.

    Del af en komplet kollektion

    Som del af Villeroy & Boch's Stella Hotel-serie kan sukkerskålen kombineres med andre dele fra samme serie for at skabe et sammenhængende udtryk på dit bord. Dette giver mulighed for at bygge et komplet sæt over tid eller supplere dit eksisterende service med nye, matchende elementer.

    Fremhævede fordele: - Fremstillet i premium bone porcelæn af høj kvalitet - Praktisk låg der holder indholdet friskt og beskyttet - Tåler både opvaskemaskine og mikroovn for nem vedligeholdelse

    Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.

    FAQ

    Kan jeg bruge sukkerskålen til andet end sukker?
    Ja, sukkerskålen er velegnet til servering af forskellige sødemidler som honning, sirup eller kunstige sødemidler, samt små konfektstykker eller nødder.

    Hvordan vedligeholder jeg bedst min porcelænssukkerskål?
    Sukkerskålen tåler opvaskemaskine, men for at bevare porcelænets glans længst muligt anbefales håndvask med mildt opvaskemiddel og en blød svamp.

    AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.

  • Brand Villeroy & Boch
    Serie Stella Hotel
    Type Sukkerskål
    Stregkode 5450102383931
    Info Tåler opvaskemaskine og Mikroovn
    Vægt gram 330
    Returret Bemærk, dette er en bestillingsvarer og derfor ydes der ikke returret på dette produkt
  • VB32720960_doc.pdf 1,607.00 Kb
Købt sammen med
Bestsellers i Skåle