Kurv Weaver Pro - elegant serveringsløsning
Denne brune Weaver Pro kurv i 1/6 GN-størrelse kombinerer funktionalitet med et stilrent design. Med målene 17,5x16x10 cm er kurven perfekt dimensioneret til servering af mindre portioner, snacks eller tilbehør, mens den varme brune farve tilfører et naturligt og indbydende element til din bordopdækning.
Ideel til hoteller, restauranter og caféer, hvor præsentation af mad er lige så vigtig som smagen. Brug kurven til servering af brød, frugt, snacks eller som en dekorativ opbevaringsløsning på buffeten.
Praktisk serveringsløsning til enhver anledning
Kurvens 1/6 GN-format gør den kompatibel med standardiserede gastronorm-systemer, hvilket sikrer en problemløs integration i dit eksisterende køkkenudstyr. Den brune farve skaber en varm atmosfære og fremhæver maden på en indbydende måde. Weaver Pro-serien er designet med fokus på både æstetik og praktisk anvendelse, så du kan skabe en sammenhængende og professionel præsentation.
Tilfør et naturligt element til din servering
Med Weaver Pro kurven får du mulighed for at skabe et mere autentisk og hjemligt udtryk i din servering. Den varme brune farve danner en smuk kontrast til farverige fødevarer og giver et rustikt touch til moderne serveringskoncepter. Kurvens design gør den velegnet til både daglig brug og særlige arrangementer, hvor du ønsker at gøre et godt indtryk på dine gæster.
Tekniske specifikationer
Kurven måler 17,5x16x10 cm og følger 1/6 gastronorm-standarden, hvilket sikrer kompatibilitet med andre GN-produkter. Den brune farve giver et naturligt udtryk, mens den robuste konstruktion sikrer holdbarhed ved daglig brug i professionelle køkkener. Kurven er en del af Weaver Pro-serien, der er kendt for at kombinere funktionalitet med et æstetisk tiltalende design.
Med Weaver Pro kurven får du:
- En funktionel serveringsløsning i standardiseret 1/6 GN-format
- Et varmt og indbydende udtryk med den brune farve
- Mulighed for at skabe en sammenhængende præsentation i kombination med andre serveringselementer
Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.
FAQ
Kan kurven stables med andre kurve fra samme serie?
Ja, kurven er designet til at kunne stables med andre kurve fra Weaver Pro-serien for nem opbevaring og transport.
Er kurven egnet til direkte kontakt med fødevarer?
Kurven er beregnet til servering og præsentation af fødevarer, men vi anbefaler at bruge en serviet eller andet underlag ved direkte kontakt med maden.
AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.