Isske Alu DeBuyer
Varenummer: 481500
.
DKK 148,75 / stk
DKK 119,00 ekskl. moms
  • Fri fragt - GLS pakkeshop over 499.- Maks 16 kg.
  • Returret 365 dage*
  • Hurtig levering fra eget lager
  • Køb online - byt nemt i butik
  • 100% sikker nethandel
  • Hjælp og support +45 33 24 11 22
  • de Buyer isske med varmeaktiveret håndtag

    Denne de Buyer isske i støbt aluminium gør det enkelt at servere perfekte iskugler. Det innovative, varmeaktiverede håndtag udnytter kropsvarmen fra din hånd til at lette udskæringen gennem selv hård is. Med en diameter på 45 mm skaber den appetitlige, ensartede iskugler til både hverdags- og gæsteserveringer.

    Ideel til servering af is, sorbet og andre frosne desserter, hvor præsentation og portionsstørrelse spiller en vigtig rolle.

    Gennemtænkt design med praktiske detaljer

    Det ergonomiske håndtag sikrer et komfortabelt greb, mens varmeoverførslen fra din hånd gør skeen mere effektiv. Den drypfri kant forhindrer isrester på hænderne under brug, hvilket giver en mere hygiejnisk serveringsoplevelse. Isskeen har en flad bund, så den kan stå stabilt på køkkenbordet uden at vælte - praktisk når du skal portionere flere kugler.

    Kvalitet der holder til daglig brug

    Fremstillet af holdbart, støbt aluminium med en vægt på kun 110 gram er denne 18 cm lange isske både let at håndtere og robust nok til regelmæssig brug. Den franske producent de Buyer er kendt for at skabe køkkenredskaber af høj kvalitet, der holder år efter år. Bemærk at isskeen skal vaskes i hånden for at bevare dens funktionalitet - den tåler ikke maskinopvask.

    Tekniske specifikationer

    Isskeen måler 180 mm i længden med et skehoved på 45 mm i diameter. Den vejer kun 110 gram, hvilket gør den behagelig at arbejde med, selv når du skal servere mange portioner. Materialet er støbt aluminium, som effektivt leder varme fra hånden til skehovedet.

    Med de Buyer isskeen får du:

    • Ensartede, professionelt udseende iskugler hver gang
    • Lettere udskæring gennem hård is takket være det varmeaktiverede håndtag
    • Drypfri kant og stabil konstruktion for renere arbejde

    Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.

    Ofte stillede spørgsmål

    Hvor store iskugler kan jeg lave med denne ske?
    Isskeen laver kugler med en diameter på ca. 45 mm, hvilket giver en fin portionsstørrelse til både dessertskåle og iskugler.

    Hvorfor skal isskeen vaskes i hånden?
    Håndvask anbefales for at bevare aluminiumets egenskaber og det varmeaktiverede håndtags funktionalitet, da opvaskemaskine kan påvirke materialets varmeledningsevne.

    AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.

  • Brand De Buyer
    Type Isske
    Stregkode 3011244815005
    Diameter 45
    Egenskab Varmeaktiveret håndtag for nem udtagning af is
    Info Håndopvask anbefales (tåler ikke opvaskemaskine)
    Længde mm 180
    Materiale Aluminium
    Vægt gram 110
Købt sammen med
Bestsellers i Isskeer