Zanussi reol i aluminium/plast til effektiv opbevaring
Denne robuste reol fra Zanussi med målene 1394x373x1700 mm kombinerer aluminium og plast til en holdbar opbevaringsløsning. Konstruktionen består af anodiserede aluminiumsstolper med slidstærke polyethylen-hylder fordelt på 4 etager, hvilket giver en stabil og rengøringsvenlig opbevaringsløsning.
Ideel til organisering af køkkenudstyr, fødevarer og andre artikler i professionelle køkkenmiljøer, restauranter eller lagerfaciliteter.
Holdbar konstruktion der holder år efter år
Reolens ramme er fremstillet af anodiseret aluminium med en 20 mikron finish, hvilket gør den modstandsdygtig over for daglig slitage, ridser og korrosion. De praktiske polyethylen-hylder kan tages ud og rengøres i opvaskemaskine, hvilket sikrer en høj hygiejnestandard. Den gennemtænkte konstruktion betyder, at du nemt kan montere og justere hylderne uden værktøj, så du kan tilpasse reolen efter dine skiftende behov.
Fleksibel opbevaring til alle dine behov
Med sine fire etager og en total højde på 1700 mm giver reolen dig rigeligt med plads til at organisere dit udstyr. Systemet er designet til at kunne rumme forskellige GN-beholdere (1/1, 1/2 og 1/3), hvilket gør den utroligt alsidig. Den lette vægt på kun 23 kg gør reolen nem at flytte, samtidig med at den er stabil nok til at holde til daglig brug. Den gennemtænkte kombination af holdbarhed og fleksibilitet betyder, at du får en opbevaringsløsning, der tilpasser sig dit arbejdsflow - ikke omvendt.
Praktisk vedligeholdelse og rengøring
Reolens sektionsopdelte hylder i polyethylen kan nemt tages ud og rengøres i opvaskemaskine. Dette sparer tid i en travl hverdag og sikrer samtidig, at du altid kan opretholde en høj hygiejnestandard. Den anodiserede aluminiumsramme kan nemt tørres af med en fugtig klud, hvilket gør den daglige vedligeholdelse hurtig og ukompliceret.
Med denne Zanussi reol får du:
- En holdbar konstruktion i anodiseret aluminium og polyethylen
- Fire etager med plads til GN 1/1, GN 1/2 og GN 1/3 beholdere
- Hylder der kan rengøres i opvaskemaskine for optimal hygiejne
Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.
FAQ
Skal reolen samles ved levering?
Ja, reolen leveres adskilt og skal monteres. Monteringen er enkel og kræver ikke specialværktøj, da hylderne nemt klikkes på plads i aluminiumsrammen.
Kan reolen bruges i fugtige miljøer?
Ja, takket være den anodiserede aluminiumsramme og polyethylen-hylder er reolen velegnet til brug i fugtige miljøer, da materialerne ikke ruster eller nedbrydes af fugt.
AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.