Lacor skål med låg og kniv - fleksibel madlavningshjælper
Denne 750 ml skål med låg og aftagelig kniv er specialdesignet til Lacor elektriske stavblendere. Den udgør et alsidigt tilbehør, der giver dig mulighed for at hakke, male og blande forskellige ingredienser - fra grøntsager og nødder til krydderier - direkte i en praktisk beholder med låg.
Ideel til hurtig tilberedning af dressinger, dips, saucer, små portioner af hakket løg eller hvidløg, samt finmaling af nødder og krydderier.
Praktisk design med gennemtænkte detaljer
Skålens design er skabt med fokus på brugervenlighed i det travle køkken. Den aftagelige kniv gør rengøringen enkel og grundig, så du undgår hygiejneproblemer. Låget sikrer, at indholdet forbliver friskt, hvis du ønsker at gemme det tilberedte til senere. Med en diameter på 300 mm passer skålen godt ind i de fleste køkkenskabe, og den beskedne vægt på kun 320 gram gør den let at håndtere.
Tidsbesparende og alsidig i det daglige
Skålens 750 ml kapacitet er tilstrækkelig til de fleste daglige madlavningsopgaver, uden at optage unødig plads. Du sparer både tid og opvask ved at kunne tilberede, opbevare og servere i samme beholder. Den sorte farve giver et professionelt udtryk og skjuler mindre pletter og misfarvninger, hvilket er praktisk i det aktive køkken. Kombinationen med din Lacor stavblender giver dig et komplet system til hurtig og effektiv madlavning.
Tekniske specifikationer
Skålen har en kapacitet på 750 ml, vejer 320 gram og måler 300 mm i diameter. Den leveres komplet med låg og aftagelig kniv, der passer til Lacor elektriske stavblendere. Farven er sort, hvilket giver et tidløst og professionelt udtryk i ethvert køkken.
• Specialdesignet til Lacor elektriske stavblendere for perfekt kompatibilitet
• 750 ml kapacitet til tilberedning af mange forskellige retter
• Aftagelig kniv for nem rengøring og vedligeholdelse
Du er altid velkommen til at kontakte vores kundeservice på web@hwl.dk for yderligere info.
Ofte stillede spørgsmål
Kan skålen bruges med andre mærker af stavblendere?
Skålen er specialdesignet til Lacor stavblendere og kan ikke garanteres at passe med andre mærker.
Er skålen og låget opvaskemaskinesikre?
Ja, både skål og låg kan vaskes i opvaskemaskine, men kniven bør håndvaskes for at bevare skarpheden længst muligt.
AI har hjulpet med teksten og derfor tages der forbehold for fejl.